GSM - Andzejs Lebedevs nyert egyéniben, csapatban a Dohren

Csütörtök délután rendezték meg Olchingban a German Speedway Masters sorozat első fordulóját, aminek az érdekessége, hogy egyéni és csapat verseny egyaránt. Nyolc csapat tizenhat  vaspapucsosa mérte össze erejét az olchingi Salakmotor Stadionban remek időben, bár a pálya állaga miatt több alkalommal kellett pályára küldeni a locsoló kocsit mint ahogy azt egyébként megszokhattuk.

Ez a German Speedway Masters bajnoki  forma tavaly debütált akinek a szülőatyja az egykori versenyző Tobias Kroner. A tavalyi főpróba is nagy sikert akatott, ugyanis a versenyzők nem csak a csapat eredmény miatt hajtanak, hanem az egyéni teljesítményük is nagyon fontos. Ennek köszönhetően két eredmény hirdetesre kerül sor, így ez azt jelenti hogy a szerencsésebbek két alkalommal is a dobogóra állhatnak.

A verseny egyébként hasonló szisztéma szerint volt lebonyolítva, mint például a Grand Prix versenyek. Az alapszakasz után következett a két kisdőntő, majd az innen továbbjutást kiharcoló motorosok a fináléban küzdöttek meg egymással.

A verseny elején nagyon jó formában kezdett Erik Riss aki zsinórban nyerte futamait, majd ezt követően a már csak a lett Lebedevs maradt makulátlan statisztikával.

Az egyik elődöntő futam kissé cifrára sikeredett, ugyanis hibás rajt miatt vissza kellett inteni a futamot. A meg ismételt futamban viszont Riss kizárása került pedig 40 másodperce volt még a rajtszalaghoz érni, de a vezetőbíró úgy döntött el kell hagynia a pályát.

Ezen a napon egyértelműen a lett közönség kedvenc Andzejs Lebedevs volt, aki minden futamában győzni tudott és végül maximális teljesítménnyel zárta napját.. Második helyen a németek fiatal csillaga a 18 esztendős Norick Blödorn végzett, míg a harmadik helyen a dán tehetség Mads Hansen ért célba.

German Speedway Masters egyéni végeredmény :

1. Andzejs Lebedevs (Vier Tore Neubrandenburg) - 21 (3,3,3,3,3,3,3) - 1.hely a döntőben
2. Norick Blödorn (MSC Dohren) - 15 (3,2,2,3,1,2,2) - 2.hely a döntőben
3. Mads Hansen (MSC Dohren) - 15 (3,1,3,2,3,2,1) - 3.hely a döntőben

-----—---------—-------—------
4. Grzegorz Zengota (MC Bergring Teterow) - 13 (1,2,2,2,3,3,R) - motorhiba a döntőben