Magosi Norbert Ausztriában versenyzett a hétvégén. Lovas Zoltán második helye a 250-es kategóriában.

Szombaton és vasárnap Magosi Norbert Ausztriában két versenyen vehetett részt a sógorok meghívásának köszönhetően. Az első versenyen Sankt Johann im Pongauban mindösszesen csak tizenkettő motoros mérte össze tudását, ahol végül az osztrák Daniel Gappmaier tudott nyerni a lengyel Róbert Chimel, valamint a dán Mathias Nielsen előtt. A finálé negyedik helyezettje a szlovén Nick Skorja volt.

Ezen a versenyen sajnos nem sikerült valami eredményesen Magosi Norbert számára a verseny, és végül megszerzett kettő pontjával csak a 10-11 helyen fejezte be napját.

Sankt Johann im Pongau eredmény
1. Daniel Gappmaier (osztrák) - 10 + 3 + 3 (3,2,3,2)
2. Robert Chmiel (lengyel) - 9 + 2 + 2 (2,2,3,2)
3. Matias Nielsen (Dánia) - 10 + 2 + 1 (2,3,2,3)
4. Nick Skorja (szlovén) - 9 + 3 + 0 (3,3,2,1)
5. Marko Lewiszyn (ukrán) - 9+ 1 (3, d, 3,3)
6. Andreas Jensen (dán) - 8 + 1 (1,3,3,2)
7. Tomasz Orwat (lengyel) - 6 + 0 (1,1,1,3)
8. Kacper Lobodzinski (lengyel) - 4 + 0 (2,0,1,1)
9. Tobias Thomsen (dán) - 2(0,2,0, R)
10-11. Kacper Szopa (lengyel) - 2 (0,1,1,0)
10-11. Magosi Norbert (magyar) - 2 (1,1,0,0)
12. Alexander Schaaf (osztrák) - 1 (0,0,0,1)
13. Patrick Kirchsteiger (osztrák) - N

Vasárnap Murekckbe utazott a mezőny többsége tovább ahol már 16 salakos mérte össze tudását. Ezen a versenyen a dánok tehetséges motorosa Mathias Nielsen volt kiváló formában és végül maximális pontszámmal meg is nyerte. Második helyen az osztrák Gappmaier végzett, míg a harmadik helyen a szlovén Nick Skorja.

Ez a verseny nem volt valami zökkenőmentes ugyanis rengeteg bukás történt és a legnagyobb vesztes talán az ukrán Marko Levishyn volt aki az ötödik futamában bukott hatalmasat. Emiatt az ukrán versenyző nem is tudott a döntőben már rajthoz állni. Magosi Norbert hát pontot tudott gyűjteni és így a kilencedik helyen fejezte be versenyét.

A betétfutamokban Lovas Zoltán kapott lehetőséget a 250cc kategóriában és végül a második helyen végzett a debreceni klub fiatal vaspapucsosa