Rohan Tungate nyert a Holder fivérek előtt - Kurri Kurri Boxing Day

Remek mezőny gyűlt össze idén  a Loxford Parkban ahol Ausztrália  legjobb motorosa gyűltek össze. Jelen volt a legutóbbi két egyéni világbajnokuk Chris Holder (2012) valamint Jason Doyle (2017) is. Ennek az irigylésre méltó nemzeti mezőnynek köszönhetően lehetett számítani arra, hogy egy kiváló minőségű versenyt láthat majd a publikum.

Legutóbb emlékezzünk vissza Jack Holder nyerte itt meg az Új-Dél-Wales bajnoki döntőt magabiztos előnnyel, és emiatt többen is pályáztak arra, hogy jobbak legyenek most mint ő.

Az alapszakasz után végül ahogy számítani lehetett Jack Holder valamint a hazatérése óta első versenyén résztvevő Jason Doyle várták 14-14 ponttal a folytatást.

Az első elődöntő futamban viszont Jason Doyle bukás okozas miatt kizárása került, így számára véget ért a küzdelem. Az első kisdőntőből így Tungate valamint Kennedy kvalifikálták magukat a fináléba.

A második elődöntőben Chris Holder került kis győztesen, míg mögötte öccse ért célba. Ennek köszönhetően tehát a Holder fivérek csaphattak össze a fináléban a győzelemért.

A döntőben Rohan Tungate fantasztikus rajtot fogott és ezzel szinte még is alapozta előnyét a fináléban. Ezt az előnyét sikerült is megtartania és még is nyerte az idei Kurri Kurri Boxing Day versenyt. Mögötte második helyen Jack Holder érkezett célba, míg a harmadik hely Chris Holderé lett.