Darcy Ward Invitational

Tai Woffinden (fotó: fimspeedway)

Ma rendezték a Darcy Ward Invitational versenyt Észak-Brisbane-ben. Versenyzők a 2015-ben lebénult kiváló motoros meghívásából húztak vaspapucsot.

A pálya felülete laza volt, így a 125 és 250cc betétfutamokkal tűzdelt, 4 órás versenyen a startoknak döntő jelentősége volt az este folyamán.

Az amerikai Sam Ermolenko volt Ward versenyének különleges vendége. Az 1993-as egyéni világbajnok néhány bemutató kört is ment.

Sam Ermolenko  (fotó Marcin Musiał)

Az alapszakasz öt starthoz állásból Woffinden négy győzelmet aratott, csak a korábbi ausztrál bajnokot, Rohan Tungate-et és a Speedway GP sztárját, Max Fricket verte meg, amikor a 12. futamban a harmadik helyen végzett.
Fricke és Tungate 14 ponttal nyerték az alapszakaszt, így ők automatikusan bejutottak a döntőbe.

Woffy az első elődöntőben pirosról remek startot vett és megállíthatatlan volt, az utolsó körben még a palánkot is közelebbről megnézte, de az sem tudta kizökkenteni, így bejutott a döntőbe.

Douglas dacolt a meghibásodásokkal az első két futamát követően, nyolc ponttal jutott be a második elődöntőbe, ahol Ward egyik pártfogoltja, Declan Kennedy, Michael West és Nick Morris előtt végzett az élen.

A döntőben ismét a brit diadalmaskodott a helyi kedvenc Ryan Douglas felett, Fricke harmadik, Tungate pedig a második körben motorhiba miatt kiáll.

A háromszoros világbajnok Darcy Wardnak ajánlotta győzelmét.