Páros EB:A csehek a bajnokok

Szombaton délután rendezték meg a Páros Európa Bajnokság döntőjét, melyen a hazai pályán versenyző csehek bizonyultak a legjobbnak. Második helyen végeztek a lengyelek, míg a harmadik hely az oroszoké lett.

Sajnos rögtön az első futamban egy hatalmas bukás történt, melyben az ukrán Andrej Karpovot kellett mentőhelikopterrel elszállítani. Az előzetes jelentések szerint gerinc és belső sérüléseket szenvedett az ukránok első számú versenyzője.

A mai napon a csehek játszották a domináns szerepet, annak ellenére, hogy egy nagyon fiatal kettőssel vágtak neki ennek a viadalnak. Vacláv Milík 15+2 pontot, míg párja Eduard Krcmar 11+3 pontot motorozott össze. Az előzetes tippek szerint szinte mindenki a lengyelek diadalára voksolt, ennek ellenére a polákoknak ma be kellett érniük az ezüstéremmel. Damian Balinski 14+2, Sebastian Ulamek 10+2 pontot motorozott össze. A lengyelek harmadik tagja Adrian Miedzinski mindösszesen egy alkalommal gurult pályára, akkor viszont bukása miatt kizárták a futamból. A bronzérmes orosz kettősből Vitalij Belousovnak jöttek jobban a pontok (11+3), de társa Denis Gizatullin is megpróbálta kihozni magából a legjobbat.

Meglepetésre a németek a negyedik helyen végeztek és közülük Tobias Busch volt remek formában. Egy alkalommal érthetetlen volt a német csapatvezető döntése, minek alapján Bush helyett Dilgert küldte csatába, aminek köszönhetően sokat veszített a csapat .

Többet vártunk volna a lett triótól, ám nekik ma az összetett ötödik hely jutott, megelőzve a magyar és ukrán kettőst.

Magyarország képviseletében Magosi Norbert és Benkő Roland húzhatta a gázt az EB döntőn. A nyitófutamunkban a későbbi Európa Bajnok csehektől kaptunk ki, de ez után Magosinak sikerült két alkalommal pontokat elcsípnie először a német, majd ezt követően a lettországi páros ellen. Az ezt követő két futamban kikaptak a lengyelektől és az oroszoktól is. Az utolsó futamukban sikerült 4-2 arányban jobbnak bizonyulniuk az ukrán párostól, ám ez csak a hatodik helyre volt elegendő. Magosi Norbert 10 pontot gyűjtött viszont társa Benkő Roland csak 1 pontot hozott a közös kasszába.