Statiszta szerepben a magyarok

10 pontos hazai vezetés után négy pontos vendéggyőzelem született a mai idénynyitó versenyen Debrecenben. Az eredmény Debrecen-Miskolc 40-44. A legeredményesebb versenyző a mai napon Dawid Lampart volt, aki 18 pontig jutott.

A verseny első felében fokozatosan húztak el a hazai versenyzők, így a 6. futamra már 10 pontra nőtt az előnyük a debrecenieknek. Ezt az előnyt azonban a vendégcsapat tagjai a szerencsés cseréjeiknek is köszönhetően fokozatosan lefaragták és az utolsó előtti futamra ki is egyenlítettek. A mindent eldöntő futamot a nap futamának is nevezhetjük, hiszen nagyszerű csatát láthattunk a négy rzeszówi versenyzőtől. A Lampart-Miesiac duó egy kemény beforduló után az élre állt és hiába üldözte őket a Kuciapa-Baran kettős, nem sikerült rést találniuk, ráadásul Karol Baran motorja is megadta magát, így ő kénytelen volt ezt a futamot feladni.

A verseny negyedik futama egy kicsit hosszúra sikeredett hiszen az első rajt után az első beszállóban Dawid Lampart került a salakra, majd az új rajt után az első kör végén az utolsó kanyarban fogyott el a hely Pawel Miesiac elől, a lengyel versenyző lábtartója beleakadt a lufiba és jókorát bukott. Szerencsére, ahogyan Lampartnak, neki sem lett komoly baja. A harmadik rajtot is újra kellett indítani ebben a futamban, ekkor a három megmaradt versenyző szabálytalanul rajtolt, így negyedjére is kénytelenek voltak a versenyzők starthoz állni. Ez a rajt már tökéletes volt, bukás sem történt, így mehetett a verseny tovább.

Keserű szájízzel figyelhették a magyar szurkolók hazánkfiai teljesítményét, ami enyhén szólva hullámzó volt, reméljük ez még a szezonkezdetnek volt betudható és felveszik motorosaink a ritmust.

Debrecen: 40 pont