Extraliga 4.forduló végeredmények - Remek fordulón vagyunk túl

Az Extraliga negyedik fordulóján vagyunk túl,melyeknek az eredményeit foglaljuk össze néhány mondatban.

Az első mérkőzésen a Turun fogadta hazai pályán a Tarnów csapatát,és végül 48-42 arányban diadalmaskodtak a házigazdák.A mérkőzésen két alkalommal is sikerült a még 2010-ben Tomasz Gollob  által felállított pályacsúcsot megdönteni.Először az idén remek formában lévő Chris Holder döntötte meg a harmadik futamban,de ennek az ausztrál nem sokáig örülhetett.Rögtön ezt követően az amerikai Greg Hancok döntötte meg csapattársa új csúcsát ami végül 56.40 mp. sikeredett.A találkozó legjobb pontszerzője a fecskék motorosa Kenneth Bjerre volt,aki végül 13.pontot motorozott össze a tarnówiaknak.

-------------------

A nap második találkozóján egy igazán fordulatos kis mérkőzésnek lehettünk szemtanúi amely végül 45-45 arányban végződött. A hazai Betard Wroclaw nem tudott annyira otthonosan mozogni a számukra bérelt poznani stadionban,és a meccs elején magabiztosan vezetett előttük a Gorzów.A mérkőzés véghajrájában viszont a házigazdák magukra találtak,és ennek köszönhetően sikerült egy pontot megmenteniük ebben a fordulóban.Természetesen ebben a sikerben nagy szerepe volt Tai Woffindennek ,és  Tomasz Jędrzejaknak is,hiszen mindkét sportoló kiváló formában volt.Az ellenfélnél Bartosz Zmarzlik volt kimagasló formában,ami 12+1 pontot eredményezett a gorzówi motorosnak

-----------------------------

A nap harmadik találkozóján magabiztos rybniki győzelem született,és végül 55-35 arányban verték meg a Grudziadz együttesét. A viadalon a kilencedik futam után következett egy apró fordulópont,ami után a hazai cápák növelni tudták előnyüket .A rybniki csapatban Grigorij Laguta,és Andreas Jonsson kitűnő formája nagyon nagy segítség volt a csapatnak,de rajtuk kívül Max Fricke is megállja a helyét az Extraligában.Az ellenfél GKM csapatában Antonio Lindbäck tudta egyedül komolyan tartani a lépést a cápákkal.A svéd sztár 11+1 pontot hozott végül a Grudziadz konyhájára.

-----------------

Ennek a fordulónak az utolsó mérkőzésén egy remekül kezdő zielona górai csapatnak lehettünk részesei.Az elején nagyon úgy tűnt,hogy a vendég Unia Leszno hatalmas vereségbe fog beleszaladni ezen a meccsen.A címvédő bikák viszont erre a végén rácáfoltak,és végül 50-40 arányban kaptak csak ki. A hazai csapat sikerében egyértelműen Piort Protasiewicznek hatalmas szerepe volt. zielona górai salakos 15.pontot motorozott össze,de rajta kívül Patryk Dudek is jól kezdte a versenyét.Az ellenfélnél jó az öreg a háznál mondja a közmondás,hiszen Nicki Pedersen 10.pontja ,valamint Gzegorz Zengota remek véghajrájának köszönhetően sokat mentettek a csapat becsületén.