Lett siker Mureckben

Vasárnap, 2017. október 15-én rendezték meg az ausztriai Mureckben a 12. Josef "Bubi" Bössner emlékversenyt. A  20 futamos alapszakasz után két versenyző, a szlovén Nick Skorja (14 pont) és a lett Artyom Trofimov (13) közvetlenül a döntőbe jutott. A 3-6. helyezettek részvételével megrendezett elődöntőből két lengyel motoros, Marcel Kajzer és Wojcech Liesicki jutott be a fináléba. A győzelmet végül Artyom Trofimov szerezte meg Nick Skorja és Marcel Kajzer előtt.

Érdekesség, hogy a lett versenyző mellett a műsorfüzetben ukrán állampolgárságot tüntettek fel, és a helyi műsorközlő is ukránként emlegette egészen addig, amíg Trofimov a vállán egy hatalmas lett zászlóval jelent meg az eredményhirdetésre.

Egy magyar versenyző is részt vett a versenyen, de Magosi Norbert ezúttal nem volt szerencsés, mindössze három pontot szerezve a 13. helyen végzett.

A versenynap délelőttjén, illetve a speedway futamok között egy flat-track versenyt is láthatott a közönség, amelyet a salakmotorosok között is induló Daniel Gappmaier nyert meg a verseny egyetlen hölgy résztvevője, a civilben bolti eladóként dolgozó Yasmin Puppenreiter előtt.