SoN - Oroszország a nemzetek bajnoka

orosz-brit párbaj
Ma este Wroclawban rendezték meg az idén debütáló Speedway of Nations sorozat döntőjét,melyen végül egy remek versenyzésnek köszönhetően az oroszok nyertek meg,Második helyen a brit csapat végzett,de hozzá kell tenni mind ketten megérdemelték a döntőben való motorozást.

Ezen a derbin az oroszok keményem oda tették magukat,és Artem Laguta társa Emil Sayfutdinov is kiválóan motorozott.Kettőjük sikere hatalmas dicsőség most oroszország számára,hiszen hosszú évek ez a legnagyobb sikerük.

A britek Tai Woffindennek köszönhetően óriási sikert értek el a brit speedway számára.Woffi a két versenynap alatt a legjobb pontszerző volt a mezőnyben,de fiatal társát Robert Lambertet is hatalmas dicséret illeti.Junior versenyzőként hősiesen megküzdött ebben a remek mezőnyben,és fontos pontokat szerzett.

A harmadik helyet végül a lengyeleknek sikerült megcsípniük,akik a mai viadalon nagyon sokat tudtak ledolgozni a hátrányukból,és ennek köszönhetően érmesek lehettek.A döntőért folytatott küzdelemben Dudeket hibás rajt miatt kizárták ,így a lengyeleknek a nyitó szezonban meg kellett elédegniük egy bronzéremmel.

Valljuk be őszintén,a válogatott világversenyekkel kapcsolatban rá is fért már egy kis változatosság,ugyanis az elmúlt jónéhány évben mindig csak lengyel egyed uralom volt....

futamról-futamra:
1. Doyle, Sayfutdinov,, Laguta, Fricke (Ausztrália-Oroszország 3: 3)
2. Janowski Dudek Lindbaeck, Lindgren (d) (Lengyelország-Svédország 5: 1)
3. Jensen, Huckenbeck, Smolinski, Bjerre (Németország-Dánia 3: 3)
4. Doyle Woffinden, Fricke, Lambert (Egyesült Királyság-Ausztrália 2: 4)
5. Laguta, Janowski DudekSayfutdinov,(Oroszország-Lengyelország 3: 3)
6. Lindbaeck, Lindgren, Smolinski , Huckenbeck (Svédország-Németország 5: 1)
7. Woffinden Jensen, Lambert Bjerre (Dánia-Egyesült Királyság 4: 2)
8. Janowski, Doyle, Dudek Fricke (Ausztrália-Lengyelország 2: 4)
9. Laguta, Lindbaeck Lindgren Sayfutdinov, (Svédország-Oroszország 3: 3)
10. Woffinden, Huckenbeck, Lambert, Smolinski (Németország-Egyesült Királyság 2: 4)
11. Jensen, Doyle, Fricke, Bjerre (Dánia - Ausztrália 3: 3)
12. Laguta, Sayfutdinov,, Huckenbeck, Smolinski (Oroszország-Németország 5: 1)
13. Jensen, Janowski Dudek Jakobsen (Dánia-Lengyelország 3: 3)
14. Woffinden, Lindgren, Lambert Lindbaeck (Egyesült Királyság-Svédország 4: 2)
15. Doyle, Huckenbeck, Fricke, Haertel (Ausztrália-Németország 4: 2)
16. Sayfutdinov,, Laguta, Jensen Bjerre (Dánia-Oroszország 1: 5)
17. Woffinden, Dudek, Lambert, Janowski (Lengyelország-Egyesült Királyság 2: 4)
18. Doyle, Lindgren, Fricke, Lindbaeck (Ausztrália-Svédország 2: 4)
19. Woffinden, Laguta, Sayfutdinov, Lambert (Oroszország-Egyesült Királyság 3: 3)
20. Janowski Huckenbeck, Dudek, Haertel (Németország -Lengyelország 2: 4)
21. Jensen, Lindgren, Lindbaeck, Jakobsen (Dánia-Svédország 3: 3)

22. Janowski Laguta, Sayfutdinov, Dudek (T) (Oroszország-Lengyelország 3: 3, nyert Oroszország)

23. Woffinden, Laguta, Sayfutdinov, Lambert (Egyesült-Királyság-Oroszország 3: 3, nyert Oroszország)