Jason Doyle nyerte az Aranysisakot Pardubicében. Végeredmény / fotó


Pardubicében 72.alkalommal rendezték meg az Aranysisak viadalt,melyet az ausztrál Jason Doyle nyert meg .Az egész verseny során magabiztosan motorozott az ellenfeleinek szinte esélyt sem adva.Ennek a győzelmének köszönhetően a tavalyi év után ismét ő állhatott fel a pódium legfelső fokára.Ebben az évben viszont a megszokottól ellentétben nem egy salakmotort kapott a verseny győztese,hanem egy forgalomba alkalmas utcai Jawa-t. 

A hatkörös fináléban Doyle mögött második helyen a verseny nagy meglepetés embere Jan Kvech végzett.A harmadik helyre szintén egy ausztrál motoros név szerint Brady Kurtz érkezett célba ,ami számára idei legjobb eredménye,hiszen ebben az évben nem sok lehetőséget kapott .

A finálé negyedik helyezettje Václav Milík volt ,míg az ötödik helyen a svéd Oliver Brentzon érkezett célba.A hatkörös döntő utolsó helyén ezen a napon a norvég-lengyel Rune Holta végzett aki egyébként idő előtt kiállt a küzdelemből.

A kisdöntő győztese Matej Zagar volt,de egyáltalán nem tűnt csalódottnak nyilatkozata alapján.A szlovén ikon nagyon meg volt elégedve a pálya állapotával,és annyit mondott ezen a napon nem volt vele a szerencse. Zagar azt is kijelentette,hogy reméli jövőre is kap meghívást,és akkor megpróbál jobb eredményt elérni. 

A magyar színeket Magosi Norbert képviselte ,de ő már a selejtezőben kiesett megszerzett két pontjával. 



Végeredmény

negyeddöntők:
1 csoport:
21. Josef Franc (CZ) (1,2,2) 4
16. Jakub Jamróg (PL) (4,4,-) 8
15. Rune Holta (PL) (5,5,5) 10
13. Nicolas Vicentin (ITA) (0,F,R) 0
8. Max Dilger (D) (2,1,3) 5
4. Lasse Bjerre (DK) (3,3,4) 7
futamok eredményei:
1. Holta, Jamróg, Bjerre, Dilger, Franc, Vincentin
5. Holta, Jamróg, Bjerre, Franc, Dilger, Vincentin (F)
9. Holta, Bjerre, Dilger, Franc, Petrak, Vincentin (R)

2. csoport:
23. Vaclav Milik (CZ) (3,5,4) 9
20. Broc Nicol (USA) (4,2,w) 6
19. Oliver Berntzon (S) (2,3,5) 8
11. Paco Castagna (ITA) (1,4,2) 6
17. Mativ Ivacic (SLO) (5,1,3) 8
6. Zdenek Holub (CZ) (0,0,T) 0

futamok eredményei:
2. Ivacic, Nicol, Milik, Berntzon, Castagna, Holub
6. Milik, Castagna, Berntzon, Nicol, Ivacic, Holub
10. Berntzon, Milik, Ivacic, Castagna, Nicol (d), Holub (T)

3. csoport::
24. Hynek Stichauer (CZ) (1,4,3) 7
12. Nicolas Covatti (ITA) (4,2,5) 9
10. Norbert Magosi (H) (0,1,1) 2
9. Lukas Fienhage (D) (3,3,2) 5
5. Tero Aarnio (FIN) (2,d,4) 6
1. Jason Doyle (AUS) (5,5,-) 10

futamok eredményei:
3. Doyle, Covatti, Fienhage, Aarnio, Stichauer, Magosi
7. Doyle, Stichauer, Fienhage, Covatti, Magosi, Aarnio (su/w)
11. Covatti, Aarnio, Stichauer, Fienhage, Magosi

4. csoport
22. Jan Kvech ( CZ) (4,4,-) 8
18. Matej Zagar (SLO) (5,5,-) 10
14. Brady Kurtz (AUS) (3,2,5) 8
7. Chris Harris (GB) (1,0,3) 4
3. Hans Andersen (DK) (2,2,4) 6
2. Daniel Gappmaier (A) (0,1,2) 3

futamok eredményei::
4. Zagar, Kvech, Kurtz, Andersen, Harris, Gappmaier
8. Zagar, Kvech, Kurtz, Andersen, Gappmaier, Harris
12. Kurtz, Andersen, Harris, Gappmaier, Petrak


Középdöntők:
1. csoport:
15. Rune Holta (PL) (d,4,5) 9
19. Oliver Berntzon (S) (5,2,3) 8
4. Lasse Bjerre (DK) (3,0,1) 4
18. Matej Zagar (SLO) (2,5,2) 7
12. Nicolas Covatti (ITA) (1,3,d) 4
22. Jan Kvech (CZ) (4,1,4) 8

futamok eredményei:
13. Berntzon, Kvech, Bjerre, Zagar, Covatti, Holta (R)
15. Zagar, Holta, Covatti, Berntzon, Kvech, Bjerre
17. Holta, Kvech, Berntzon, Zagar, Bjerre, Covatti (R)

2. csoport
23. Vaclav Milik (CZ) (4,2,3) 7
24. Hynek Stichauer (CZ) (1,0,2) 3
16. Jakub Jamróg (PL) (2,1,4) 6
1. Jason Doyle (AUS) (5,5,) 10
17. Matic Ivacic (SLO) (d,3,1) 4
14. Brady Kurtz (AUS) (3,4,5) 9

futamok eredményei:
14. Doyle, Milik, Kurtz, Jamróg, Stichauer, Ivacic (R)
16. Doyle, Kurtz, Ivacic, Milik, Jamróg, Stichauer
18. Kurtz, Jamróg, Milik, Stichauer, Ivacic

Döntők:
kis-döntő:
19. Zagar, Jamróg, Bjerre, Stichauer, Ivacic (R), Covatti (R)

Nagy-Döntő:
20. Doyle, Kvech, Kurtz, Milik, Berntzon, Holta (R)


Kattintson a linkre a képek eléréséhez **** FOTÓ***

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések