Jégmotor - Dimitry Soljannikov az Európa bajnok!


Véget ért az idei Európa bajnoki döntő,és ezen a tomaszówi gálán hármas orosz siker született.A verseny hőse egyértelműen Nikita Soljannikov volt,aki nem csak az alapverseny után volt a legjobb,hanem a döntőben is bebizonyította,hogy vesztett helyzetből is nyerni tud.Második helyen végzett Konstantin Kolenkin,míg a harmadik helyen Nikita Toloknov végzett.A döntőfutam negyedik helyén a svéd ikon a 61-éves Stefan Svensson ért célba.

A versenyen szószerint beugróként vett részt a svéd Ove Ledström,aki a sérült könyöksérülése miatMartin Haarahiltunent kapott lehetőséget a szervezőktől.A jégmotoros társadalom szépen megmutatta azt,hogy összetartani nagyon jó dolog.Ledström ugyanis kölcsönkapott felszereléssel vágott neki az Európa döntőnek.A motorokat Martin Haarahiltunen biztosította neki,míg a versenyruházatot a Bauer csapat biztosította neki.Ledström így ennek a provizórius verseny lehetőség ellenére az összetett ötödik helyen fejezte be az EB-t.



Nagyon jól szerepelt a finn Aki Ala-Riihimäki is,ám a balszerencse kísértette.Remek küzdő azt teljes mértékkel bebizonyította,ám két bukásának köszönhetően értékes pontokat veszített ezen a napon.

Végeredmény Ice Speedway Európa Döntő Tomaszów:
1. Dmitry Soljannikov (Oroszország) - 15+3 (3,3,3,3,3) - 1.hely a döntőben
2. Konstantin Kolenkin (Oroszország) - 13+2 (2,3,2,3,3) - 2. hely a döntőben
3. Nikita Toloknov (Oroszország) - 13+3+1 (3,2,3,3,2) - 3. hely a döntőben
4. Stefan Svensson (Svédország) - 10+2+0 (3,u,2,3,2) - 4. hely a döntőben
-----
5. Ove Ledström (Svédország) - 11+1 (3,3,2,2,1) - 3. hely a reményfutamban
6. Johann Weber (Németország) - 11+d (2,3,3,2,1) - kizárva a reményfutamban
7. Franz Zorn (Ausztria) - 9 (1,1,3,1,3)
8. Andrej Divis (Cseh-Köztársaság - 7 (1,0,1,2,3)
...
9. Jasper Iwema (Hollandia) - 6 (2,R,1,1,2)
10. Aki Ala-Riihimäki (Finnország) - 5 (2,2,d,1,d)
11. Luca Bauer (Olaszország) - 5 (1,2,0,1,1)
12. Jiri Wildt (Cseh-Köztársaság) - 4 (1,1,0,0,2)
13. Michal Knapp (Lengyelország) - 4 (0,2,1,d,1)
14. Benedikt Monn (Németország) - 3 (0,d,1,2,0)
15. Lukas Hutla (Cseh-Köztársaság) - 2 (R,d,2,d,d)
16. Atte Suolämmi (Finnország) - 1 (0,1,0,0,0)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések