Patryk Dudek nyerte a 73.Aranysisak versenyt!



Pardubicében rendezték meg immár 73.alkalommal a híres Aranysisak viadalt,melyen harminchat versenyző mérte össze tudását.A verseny selejtezőkkel kezdődött,ahol huszonnégy versenyzőnek adatott meg a lehetőség,hogy kiharcolják a továbbjutást.Az első selejtező csoportban vett részt a Debrecen Speedwolf versenyzője Magosi Norbert. A magyar vaspapucsos remekül kezdett első futamában aminek nagyon örültek a helyszínen lévő magyar szurkolók.Második futamában nem sikerült neki annyira a rajtja mint előző futamában,így csak a negyedik helyen tudott célba érni a hatos mezőnyben.Ekkor Magosi számára még a továbbjutás lehetősége megvolt,ám a debreceni salakmotoros az utolsó futamában bukott,így számára véget ért a verseny a selejtező csoportot követően.

Sajnos a versenyen volt néhány látványos bukás is,ami miatt voltak olyan versenyzők akik kénytelenek voltak feladni a versenyt.A leglátványosabb a 18.futamban történt,amikor az ausztrál Brady Kurtznak a félkör kimenőben elemelte a motorja,és emiatt hanyatt esett. A mögötte jövő finn AArnionak már nem volt lehetősége kikerülni őt,és hatalmas tempóval belemotorozott.Az esetet követően Kurz már nem lépett pályára,hiszen esélye nem volt már a továbbjutáshoz,mivel első futamában szalagérintés miatt kizárták őt.A finn motoros viszont tudta folytatni versenyét,viszont számára már a negyedöntőben már nem sok babér termett. Nagyon hamar véget ért a verseny a dán Niels K.Iversen számára,aki rögtön első futamában bukott és agyrázkódása miatt feladta a versenyt.

Ezen a rangos viadalon a közönség nagyon izgalmas futamokat láthatott ,és az ausztrál címvédőnek Jason Doylenak nem volt könnyű dolga a negyeddöntőben sem.A lengyel Partyk Dudek már itt kiváló formában versenyzett,és így nem okozott számára gondot az elődöntőbe kerülés.Nagyon szépen motorozott a negyeddöntőben az ausztrál Jack Holder,a szlovén Matej Zagar,és a fin Timo Lahti is.


Az első elődöntő győztese Dudek volt mögötte Doyle,és Fricke kvalifikálták magukat a fináléba.A második elődöntő hőse az amerikai Luke Becker volt aki mellett Lahti,és Jack Holder jutottak a döntőbe.

A mindent eldöntő hatkörös fináléban Patryk Dudek egy nagyszerű versenyzéssel nyerte meg a finálét Jason Doyle,és Timo Lahti előtt. 

SELEJTEZŐ CSOPORTOK:

1. csoport:
1. Bartosz Smektala (Lengyelország) - 10 (3,5,5)
2. Tero Aarnio (Finnország) - 7 (2,3,4)
3. Nicolas Covatti (Olaszország) - 7 (d,4,3)

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

4. Sebastian Kössler (Ausztria) - 6 (5,1,1)
5. Magosi Norbert (Magyarország) - 6 (4,2,F/d)
6. Ondrej Smetana (Csehország) - 3 (1,d,2)

2. csoport:
1. Francis Gusts (Lettország) - 10 (2,5,5)
2. Kevin Wölbert (Németország) - 8 (5,2,3)
3. Lasse Bjerre (Dánia) - 8 (3,4,4)

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

4. Daniel Klima (Csehország) - 7 (4,3,1)
5. Nicolas Vicentin (Olaszország) - 1 (1,0,0)
6. Leon Flint (Nagy-Britannia) - 3 (0,1,2)

3. csoport:
1. Timo Lahti (Finnország) - 10 (3,5,5) 

2. Paco Castagna (Olaszország)- 8 (5,2,3)

3. Chris Harris (Egyesült Királyság) - 8 (4,4,1) 

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

4. Josef Franc (Csehország) - 6 (2,1,4) 

5. Lukas Fienhage (Németország) - 3(0,3,d) 

6. Steven Goret (Franciaország) - 3 (1,R,2)

4. csoport:
1. Jack Holder (Ausztrália) - 10 (5,5,-)
2. Luke Becker (Egyesült-Államok) - 8 (2,3,5)
3. Jakub Jamróg (Lengyelország) - 8 (4,4,3)

---

4. Denis Stojs (Szlovénia) - 7 (3,1,4)
5. Max Dilger (Németország) - 4 (1,2,2)
6. Martin Malek (Csehország) - 1 (0,0,1)

R1. Jaroslav Petrak (Csehország) - 0 (0)

NEGYEDÖNTŐK:

Negyeddöntők:

1. csoport:
1. Matej Zagar (Szlovénia) - 9(4,5,-) 

2. Jason Doyle (Ausztrália)- 9 (5,4,3) 

3. Bartosz Smektała(Lengyelország) - 8 (3,2,5)

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

4. Rune Holta (Lengyelország) - 6 (2,F,4) 

5. Kevin Wölbert (Németország) - 5 (1,3,2)

6. Chris Harris (Egyesült-Királyság) - 2 (F,1,1)

2. csoport:
1. Jack Holder (Ausztrália) - 10 (5,5,-)
2. Adam Ellis (Egyesült Királyság) - 8 (0,3,5) 

3. Lasse Bjerre (Dánia) - (2,4,4) 

¤¤¤¤¤¤

4. Hynek Stichauer (Csehország) - 7 (4,2,3)
5. Tero Aarnio (Finnország) - 5 (3,1,2)
6. Brady Kurtz (Ausztrália) - 0 (T,d,-)
R1. Jaroslav Petrak (Csehország) - 1 (1)

3. csoport:
1. Timo Lahti (Finnország) - 10 (5,4,5) 

2. Max Fricke (Ausztrália) - 8(3,5,-) 

3. Luke Becker (Finnország) - 8 (4,3,4)

¤¤¤¤¤

4. Nicolas Covatti (Olaszország) - 5 (2,0,3)
5. Petr Chlupac (Csehország) - 3 (0,1,2)
6. Anders Thomsen (Dánia) - 3 (1,2,-)

R1. Jaroslav Petrak (Csehország) - 1 (1)

4. csoport:
1. Patryk Dudek (Lengyelország) - 10 (5,5,-) 

2. Chris Holder (Ausztrália) - 7 (4,3,3)

3. Jakub Jamróg (lengyelországi) - 7 (3,4,2)

¤¤¤¤¤
4. Francis Gusts (Lettország) - 6 (1,1,5) 

5. Paco Castagna (Olaszország) - 6(2,2,4) 

6. Niels Kristian Iversen (Dánia) - 0 (F/N,-,-)

R1. Jaroslav Petrak (Csehország) - 1 (0,1)

Elődöntők:

1. csoport:
1. Patryk Dudek (Lengyelország) - 10(1,5,5) 

2. Jason Doyle (Ausztrália)- 9 (5,3,4) 

3. Max Fricke (Ausztrália) - 8 (4,4,3) 

¤¤¤¤¤¤¤

4. Jakub Jamróg (Lengyelország) - 5 (3,2,2)
5. Bartosz Smektała (Lengyelország) - 2 (2,0,R)
6. Adam Ellis (Nagy-Britannia) - 2 (0,1,1)

2. csoport:
1. Luke Becker (amerikai) - (5,4,-) 

2. Timo Lahti (Finnország)- 9 (3,5,4) 

3.Jack Holder (Ausztrália) - 8 (2,3,5)

¤¤¤¤

4. Matej Zagar (Szlovénia) - 7 (4,2,3) 

5. Lasse Bjerre (Dánia) - 3 (0,1,2) 

6. Chris Holder (Ausztrália) - 1 (1,R,-)

Kis döntő: Smektala, Jamróg, Bjerre, Ellis, Zagar, C.Holder (N) 

Döntő: Dudek, Doyle, Lahti, J. Holder, Fricke, Becker

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések