Robert Chimel nyert a Macec kupán Nagyhalászban. Az időjárás miatt nem ment végig a verseny

Nagyhalászban rendezték meg az idei Macec Kupa 1.fordulóját,melyet sajnos az időjárás kedvezőtlen feltételei miatt kénytelenek voltak a szervezők 16 futam után eredményt hirdetni. Az első helyet az addig veretlen lengyel Salakmotoros Robert Chimel szerezte meg. A második helyen honfitársa Patryk Rolnicki végzett, és végül a bronzserleg az ukrán Marko Levishiné lett.

A magyar motorosainknak is tapsolhatott a közönség, hiszen Magosi Norbert két alkalommal, míg Fazekas Dennis egy alkalommal tudott futamot nyerni. Sajnos mivel az utolsó futamukban már nem tudták tovább gyarapítani pontjaik számát, így mindketten 8-8 ponttal fejezték be versenyüket. Magosi így az ötödik, míg a tavalyi nagyhalászi forduló győztese Fazekas Dennis a hatodik helyen végzett.

Bárány Márk az összetett 16.helyen végzett 2.ponttal,valamint a tartalék Füzesi Richárd két futamban is szerepet kapott, ám a fiatal versenyzőnek nem sikerült pontot szereznie.

A versenyen megsérült a szlovák Patrik Búri aki nagyon keményen a jobb vállára esett. A bukás miatt kénytelen volt feladni a versenyt.