Fricke nem tudta megtartani előnyét . Tungate a bajnok !

Meglepetés  az Ausztrál Speedway Bajnokságban: Max Fricke öt pontos előnyel várta az utolsó fordulót , de ezt nem tudta kihasználni

2023-ban Jason Doyle volt az, aki az ausztrál bajnokság utolsó futamán elveszítette vezető helyét, és elvesztette a címet. Idén is ez történt Max Fricke-kel, aki lenyűgöző, öt ponttal előzte meg a második Rohan Tungate-et a gillmani szezonzáró előtt.

A favoritok az első futamban találkoztak: Fricke diszkvalifikációval indított, míg Tungate győzelmet aratott. Ötről két pontra csökkent az előny az első körben. A dolgok karikacsapásként folytatodtak Tungate számára a következő futamaiban, és a 33 éves motoros összesen négy győzelmet aratott. Tungate csak az utolsó körben veszített  pontokat, amikor Jaimon Lidsey és Ben Cook mögött a harmadik helyen végzett.

Szerényen folytatódott a helyzet Fricke számára a kizárása után, két harmadik hely után a korábbi nagydíjas pilóta két győzelemmel javított, és nyolc ponttal bejutott az elődöntőbe.

Mivel Tungate 13 pontot szerzett az előfutamban, pontosan öttel többet, mint Fricke, az összetettben holtversenyben 67 ponttal álltak. Az első elődöntőben Tungate és Fricke a Holder fivérekkel, Jackkel és Chrissel találkozott, mivel itt már mindenkinek egy volt a tét egyenes ágon a döntőbe kerülni ,melyet végül  Tungate nyert – mivel Fricke a Holder testvérpár mögött ért célba számára itt minden esély elszállt .Tungate bekerült a döntőbe, és itt a célja már csak annyi volt, hogy be kellett befejeznie, így 2018 után másodszor is Ausztrália bajnoka lett.

A Mildurában már nyerő Brady Kurtz a második elődöntőből Lidsey-vel érkezett a döntőbe, és meg is tudta nyerni. Tungate a második helyen haladt át a célvonalon, és új bajnokként ünnepelhetett. A döntő után Lidsey és Jack Holder a rájátszásba került a bronzéremért, amelyet vegül Holder nyert meg.

Az első négy helyezett kiharcolta a jogot a 2025-ös Speedway Grand Prix kvalifikációs versenyein, az Ausztrál Szövetség ötödikét pedig az Óceánia Bajnokság során díjazták,amit végül Brady Kurtz kapott meg .