Az utolsó európai SGP fordulót Pedersen nyerte, Woffinden a világbajnok

SGP
A toruni Moto Aréna adott otthont a ez idei esztendő utolsó európai fordulójának, melyet Nicki Pedersen nyert meg Jason Doyle, Maciej Janowski és Niels Kristian Iversen előtt.

A GP éllovasi közül Pedersennek sikerült legjobban a kezdés, három starthoz állás után 1 pontot hullajtott, ekkor Hancocknak 5, Woffindennek 6 egység szerepelt a neve mellett. A háromszoros világbajnok a továbbiakban még egyszer másodikként ért célba, utolsó alapszakasz béli futamát  és az alapszakaszt megnyerve várta az elődöntőt.

Hancock-nak felemásra sikerül az utolsó két futama, a 16.-at megnyerte, míg a 17.-ben nem tudta tovább gyűjteni pontjait, így 8 ponttal zárta az alapszakaszt.
Woffy sem szorgoskodott, kétszer harmadiknak intették le a folytatásban, így szintén 8 ponttal zárta az alapszakaszt. Mindkét versenyzőn látszódott, nem igazán tudnak összpontosítani. Az aranyért versenyben lévő két klasszis között megmaradt a 25 pontos különbség. Herbie a két futamgyőzelmének köszönhetően folytatta a versenyt, míg Woffi 9. helyen fejezte be a mai viadalt.

Az elődöntő nem csak a fináléba kerülésről szólt, hanem a világbajnoki cím sorsáról is.
Ha az amerikai kiválóság sikeresen abszolválja a 21. futamot és bejut a döntőbe és legalább 4 pontot gyűjt ezalatt a 2 futam alatt, akkor a bajnoki cím az utolsó fordulóban, Melbourne-ben dől el.

Hancocknak nem jött össze a bravúr, utolsó helyen intették le, így 2013 után, ismét Világbajnoki címet ünnepelhetett Tai Woffinden.

Pedersen ott folytatta, ahol az alapszakaszt abbahagyta, hiszen az elődöntőt Iversen előtt megnyerte, majd Doyle-lal nagy csatát vívva a döntő futamban is elsőként intették le.

A ma esti verseny Darcy Wardról is szólt, az állandó GP résztvevők mind DW ruhában motoroztak, melyek a verseny után  árverésre kerülnek, ezzel is támogatva a sérült versenyző rehabilitációját.