SEC - Jaroslaw Hampel nyerte meg az 1.első döntőt Gnieznoban

Jaroslaw Hampel
Ma rendezték meg  a 2018-as Speedway Európa Bajnokság 1.döntőjét Gnieznoban,amely igazán érdekes versenyre sikeredett.A viadal előtt még teljesen más motorosokat is az elejébe várhatunk,ám ez a viadal sokakat megviccelt.Összességében azt lehet mondani,hogy egy remekül sikerült nyitó viadalt láthattunk,remek küzdelmekkel,valamint izgalmas futamokkal.

A versenyt végül Jaroslaw Hampel nyerte meg,aki  az egész viadal magabiztos motorozást mutatott be.A lengyel sztár mindüsszesen egyetlen pontot veszített az egész viadal során.Második helyen végzett a riói rakéta Antonio Lincbäck,míg a harmadik helyen egy remekül kivitelezett véghajrájának köszönhetően a fináléban a dobogó harmadik fokán pezsgőzhetett.A döntő negyedik helyén a dán Mikkel Michelsen végzett,aki előtt leemelhetjük kalapunkat.A dán ugyanis tíz nappal ezelőtt komoly vállsérülést szenvedett,de fájdalmai ellenére sikerült a fináléba motoroznia magát

Nem sikerült a bemutatkozás a címvédőnek Andzejz Lebedevsnek,aki csak a 13.helyen tudott végezni.A lett versenyzőnek nem megy annyira a szekér,és egyáltalán nem jönnek az eredmények.Nagy meglepetés volt az orosz Emil Sayfutdinov gyenge szereplése is,aki hat pontjával csak a 12.helyen végzett.