Jégmotor világbajnokság 2.forduló végeredmény - Orosz dominancia

Ezen a hétvégén Kazahsztánban gyűltek össze a világ legjobb jégmotorosai,hogy össze mérjék ereiket ki lesz ebben a szezonban a legjobb.A szombati versenynapon Igor Kononov bizonyult a legjobbnak a fináléban.Második helyen Daniil Ivanov végzett,akire nagyon ráfért a javítás,hiszen az első fordulón Krasnogorszkban nem tudott nagyot villantani.Harmadik helyen Dimitrij Khomichevich végzett,míg a negyedik helyen a világbajnoki címvédő Dimitrij Koltakov gurult célba.

A második forduló első versenynapján Frank Zorn volt a legjobb nyugat-európai motoros,aki 11 megszerzett pontjával az ötödik helyen fejezte be versenyét.Hatodik helyen a svéd Stefan Svensson végzett,aki egyébként az 57-életévében jár,és ne feledjük 1992-ben sikerült neki összetettben bronzérmesként befejezni az egyéni világbajnoki sorozatot.

18. (#16) Dienis Slepuchin (KAZ) (d/2min.,F/d,-,-,-) 0

A mai vasárnapi versenyen is az orosz dominanciával folytatódott a sorozat,csak éppen a dobogós helyezések cserélődtek fel.Ezen a délutánon Daniil Ivanov volt a legjobb formában,és ennek köszönhetően ő neki szólt Almatyban az orosz himnusz.Második helyen a címvédő Dimitrij Koltakov,míg a harmadikon a szombati versenynap győztese Kononov haladt át a célvonalon. Dimitrij Khomichevich nem tudott pontot szerezni a fináléban,ugyanis kizárásra került a CSKA Moszkva versenyzője. Az osztrák Frank Zorn ma még rátudott tenni egy lapáttal,és ennek köszönhetően 13.ponttal sikerült befejezni versenyét.