Ivacic maximális teljesítménye Debrecenben, Fazekas a döntőben

Debrecenben rendezték meg a szlovén magyar közös bajnokság utolsó előtti fordulóját, melyet maximális teljesítménnyel a szlovén Matic Ivacic nyert meg. Második helyen végzett honfitársa Nick Skorja, míg a harmadik helyen a fináléban a lengyel Oscar Bober végzett.

A döntőben szerepelt Fazekas Dennis aki így ezzel a teljesítménnyel a legjobb magyar versenyző volt ezen a napon. Sajnos nem sikerült számára a dobogós helyek valamelyikét elcsípni, de ettől függetlenül ezzel a teljesítményével közelebb került a bajnoki cím megvédéséhez.

Ötödik helyen a szlovénok ifjú tehetsége Anze Grmek végzett akit egyébként éppen Fazekas ütött ki a reményfutamban pedig jóval esélyesebbnek számított a magyar bajnoki címvédőnél.

Sokkal előrébb várhatták sokan a lengyel Pawel Mieseacot, aki ezen a versenyen két futamában is pont nélkül maradt, emiatt a jól ismert motorosnak csak a hetedik hely jutott ezen a napon.

A debreceni közönség kedvenc Celina Liebmann ismét sok versenyzőnek okozott kellemetlen pillanatot, és így a német hölgy az összetett nyolcadik helyével ismét nem valott szégyent ebben a férfias sportágban.

Magosi Norbert nyolc pontot gyűjtve az összetett kilencedik dik helyen fejezte be debreceni versenyét.

Füzesi Richárd a 14.helyen,míg Bárány Márk a 15.helyen zártak a mezőnyt.

Végeredmény Debrecen szlovén - magyar közös bajnokság

1. Matic Ivacic (szlovén ) - 15+3 (3,3,3,3,3) - 1.hely a fináléban
2. Nick Skorja (szlovén ) - 14+2 (2,3,3,3,3) - 2.hely a fináléban
3. Oskar Bober (lengyel ) - 13+3+1 (3,3,2,2,3) - 1.hely a reményfutamban - 3.a fináléban
4.Fazekas Dennis (magyar) - 9+2+0 (3,1,1,1,3) - 2.hely a reményfutamban - 4. hely a döntőben