SEC Challenge: Megvan az első négy név!

Grzegorz Zengota, fotó: Czarny Productions

Május 14-én kerül megrendezésre hazánkban, Nagyhalászban a SEC Challenge verseny, mely azt hivatott eldönteni, hogy ki lesz az az öt versenyző, aki az Európa Bajnoki sorozatban csatlakozik a tavalyi év top 5 versenyzőjéhez.

A challenge-be négy selejtezőből kerülnek a versenyzők. Az első selejtezőt ma rendezték az olaszországi Terenzanóban, ahol az eső miatt kisebb csúszással kezdték a versenyt. Ez rányomta a bélyegét a rendezvényre, hiszen volt olyan futam, ahol a versenyzők nem egymással, hanem a pályával küzdöttek. Grzegorz Zengotát mindez nem tette próbára, hiszen magabiztosan gyűjtögette futamgyőzelmeit és a maximális 15 ponttal nyerte meg a versenyt.

Az idén az Ekstraligában, a Leszno csapatában is remek teljesítményt nyújtó lengyel versenyző bebizonyította, hogy másfél éves kihagyás és nagyon súlyos sérülés után is képes fantasztikus teljesítményt nyújtani. A népszerű Zengi 2019 márciusában egy spanyolországi motokrossz tréningen bukott és szerzett nagyon súlyos sérülést, a lábának amputációja is szóba került gyógyulása során. A lengyel versenyző azonban foggal-körömmel harcolt azért, hogy újra salakmotorra ülhessen, mely 2020. augusztusában meg is történt és elkezdte az edzéseket. A lehetetlen lehetségessé vált és a mai napon bebizonyosodott, hogy erőfeszítései nem vesztek kárba.

A második helyen végzett a csehek kiválósága Jan Kvech, aki mindössze Zengotától kapott ki a verseny során, így 14 pontot szerzett. A harmadik helyre a szintén sérülés után visszatérő német Martin Smolinski ért be, míg az utolsó továbbjutó helyet a dán Mads Hansen szerezte meg.

A verseny legnagyobb vesztese Matic Ivacic volt, aki első futamát megnyerte, de a 7. futamban, az első kanyarban bukott, majd hosszas ápolás után ugyan saját lábán hagyta el a pályát, de nem vállalta a további versenyzést az amúgy remek formában lévő szlovén.

17. Matous Kamenik: 0,R,R,F,0 = 0

A lettországi Daugavpilsben április 29-én újabb 16 versenyző száll harcba a továbbjutó négy helyért, míg május 1-jén Debrecenben és Mureckban fog eldőlni, hogy ki jut tovább a nagyhalászi challenge versenyre.